Fortinet představil nové bezpečnostní rozhraní pro ochranu cloudových prostředí a datových center se SDN

Fortinet spolupracuje s významnými partnery včetně společností HP, Ixia, PLUMgrid, Pluribus Networks, Extreme Networks a NTT na dalším vylepšování zabezpečení softwarově definovaných sítí.

Fortinet představil nové bezpečnostní rozhraní pro ochranu cloudových prostředí a datových center se SDN


Společnost Fortinet představila svůj nový framework pro zabezpečení softwarově definovaných sítí (SDN). Řešení, které je první svého druhu na trhu, vzniklo s cílem poskytnout pokročilou ochranu prostřednictvím integrace bezpečnostních prvků do agilního prostředí moderních datových center. Nové rozhraní poskytuje jasnou vizi a praktické kroky pro zevrubné zabezpečení datového centra. Zároveň nabízí flexibilní platformu pro integraci v rámci infrastruktury díky spolupráci s technologickými partnery jako je HP, Ixia, PLUMgrid, Pluribus Networks, Extreme Networks a NTT.

„Infrastruktura informační bezpečnosti je příliš rigidní a statická na to, aby mohla podpořit rychle se měnící potřeby digitálního podnikání pro poskytování efektivní ochrany v prostředí s proměnlivými hrozbami,“ napsal Neil MacDonald, viceprezident a významný analytik společnosti Gartner Research. „Výrobci bezpečnostních řešení proto stále častěji přesouvají větší část nástrojů pro správu pravidel z individuálních hardwarových prvků na úroveň řídícího softwaru s cílem zvýšit flexibilitu při formulaci bezpečnostních pravidel, bez ohledu na umístění.“


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře