Foxconn zvažuje výrobu „Made in USA“

Tchajwanský smluvní výrobce elektroniky zvažuje otevření výrobních podniků v Arizoně.

Foxconn zvažuje výrobu „Made in USA“


Zdá se, že přesouvání výroby směrem ze Západu na Východ přestává být jedinou možností. Největší smluvní výrobce elektroniky Foxconn totiž uvažuje o tom, že otevře nový výrobní závod v USA. Uvažovaná továrna by mohla být ve státě Arizona a mohla by vyrábět zobrazovací panely, televize a pláště elektronických zařízení pod značkou „Made in USA“.

Představitelé státu, včetně arizonské guvernérky Janice Brewer, vyjednávají s CEO Foxconnu Terry Gouem o možném projektu již dva roky. Arizona má pro Foxconn výhodnou polohu v tom, že již vlastní výrobní závody v sousedním Mexiku. Od vlády USA očekává mj. i finanční pomoc.

I kdyby se nová továrna postavila, objemově to nebude mít podstatný vliv. Foxconn má totiž rozsáhlé výrobní závody v Asii, především v Číně, kde zaměstnává na milion lidí. Mezi nejznámější výrobky patří patrně iPad a iPhone, které vyrábí pro Apple, ale vyrábí a kompletuje elektroniku i pro další významné americké firmy jako je HP, Microsoft nebo Dell.

Foxconn není první, třeba Apple hodlá rovněž vyrábět americké zboží v Americe a buduje - shodou okolností také v Arizoně - americkou továrnu na komponenty, kde se vytvoří na 2000 pracovních míst.

České republice má Foxconn dva montážní závody - v Kutné Hoře a v Pardubicích.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Foxconn nabere až 3000 vývojářů na projekty s Firefox OS

G+


Úvodní foto: © branex - Fotolia.com
Komentáře