GitHub spouští obchod s vývojářskými nástroji

Populární úložiště kódu se pokouší stát se obchodem, kde vývojáři naleznou všechno, co potřebují k vyšší efektivitě své práce, a to na jednom místě.

GitHub spouští obchod s vývojářskými nástroji


Nově představené tržiště GitHub Marketplace má vývojářům pomoci nacházet integrace a rychle je využívat. Například podporuje více než desítku integrátorů pro jediný účet a platební metodu, takže vývojářům částečně odpadnou starosti se správou účtů. Vývojářské aplikace zahrnují cokoliv od kontinuální integrace přes projektový management pro přezkoumávání kódu. Patří sem Travis CI, Appveyor, Waffle, ZenHub, Sentry a Codacy.

Kromě toho vydal GitHub také dva další nástroje určené pro zjednodušení vývoje softwaru. Konkrétně jde o GraphQL API pro přístup k datům a GitHub Apps pro kontrolu procesů.

GraphQL, který GitHub využívá interně, byl dosud dostupný jako betaverze, nyní jde o verzi produkční. Dotazovací jazyk pro rozhraní API také funguje jako runtime pro plnění dotazů existujícími daty. „Požádejte o přesná data, která potřebujete, v rámci jediného požadavku, a získávejte aktualizace v reálném čase – už žádné narážení na více koncových bodů nebo čekání na nové po vydání nové funkcionality,“ říká Kyle Daigle, vyšší technický manažer GitHubu.

GitHub Apps je přejmenovaná verze jeho služby Integrations, která disponuje podrobnějšími možnostmi nastavení povolení u API, webhooks a integrované boty pro automatizaci workflow.

Zdroj: InfoWorld.com


Úvodní foto: © corepics - Fotolia.com
Komentáře