Google Now je nyní k dispozici pro iPhone i pro iPad

Google přiostřil opět svůj konkurenční boj s Apple a zveřejnil aplikaci Google Now ve verzi pro iOS.

Google Now je nyní k dispozici pro iPhone i pro iPad


V souvislosti s updatem aplikace Google Search zveřejnil Google hlasového vyhledávacího asistenta Google Now také ve verzi pro platformu Apple. Google Now by tak měl být konkurentem pro Siri. Ta byla k dispozici uživatelům telefonů iPhone 4S již v roce 2011.

Zatím se jedná první verzi, a tak má mluvící asistent od Googlu i své mouchy. Mezi kritizovanými funkcemi je třeba implicitně zapnuté sledování polohy, které negativně ovlivňuje odběr proudu a tedy i dobu provozu na baterie.

„Ode dneška, kdy byl zveřejněn Google Now pro iPhone a iPad, bude váš chytrý telefon ještě chytřejší,“ ohlásil svůj tah Google ústy vedoucího vývojáře Andrey Huey. „Může vám ukázat předpověď počasí zatímco se budete oblékat nebo vás varuje před hustým provozem. Také vás může upozornit na aktualizace zpráv, které sledujete, nebo připomenout, kdy máte odjet na letiště, abyste stihli svůj let.“

Huey upozorňuje na nové možnosti, především na možnost zadávat hlasové dotazy pomocí mikrofonu. Funcke Voice Search může být užitečná především pro pohybu venku. Na platformě Android je hlasově ovádaná aplikace Google Now k dispozici od verze 4.1 Jelly Bean.

Čtěte také: Google „vyfoukl“ Applu projekt Wavii.com

Zdroj: IDG News Service

G+


Úvodní foto: Google/youtube.com
Komentáře