Google pouští QuickOffice zdarma pro iOS i Android

Google přiostřuje konkureční boj s Microsoftem a uvolnil balík aplikací QuickOffice jako bezplatný software.

Google pouští QuickOffice zdarma pro iOS i Android


Google získal QuickOffice asi před rokem a od té doby trvají spekulace o tom, zda bude i nadále podporována platforma iOS od Applu. Ta i nadále trvá a nová verze je k dispozici jak pro Android, tak i pro iOS - a co navíc, je nyní zdarma.

QuickOffice slouží k jednoduché úpravě kancelářských dokumentů - textu, tabulek a prezentací. Zásadní předností je ale to, že pracuje přímo konkurečními formáty Microsoftu, takže může upravovat soubory určené pro Word, Excel i PowerPoint. Výhodou je i schopnost pracovat jak s lokálními dokumenty, tak i se soubory uloženými na Disku Google.

Právě schopnost pracovat s microsoftími formáty byl asi důvod pro akvizici QuickOffice a Google již dříve implementoval funkce pro práci s dokumenty MS Office do svých Google Apps.

QuickOffice byl dosud jako bezplatná aplikace jen pro iPad a v rámci Google Apps - nyní zdarma pro všechny podporované platformy a dosavadní placené verze Pro a Pro HD se přestaly nabízet.

Pro Android je QuickOffice dostupný na Google Play; pokud stihnete registraci do 26.9.2013, získáte jako bonus bezplatné rozšíření kapacity svého Disku Google o 10 GB na dva roky.

G+


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře