Google představil webové aplikace upravené pro desktop

Ve sbírce aplikací pro Chrome nyní přibyly aplikace, které se nemusí spouštět z prohlížeče. Nově jsou k dispozici i Chrome Apps, které budou fungovat i offline.

Google představil webové aplikace upravené pro desktop


Spouštěč aplikací Chrome nyní spouští aplikace přímo z Plochy Windows, není nutné je spouštět z webového prohlížeče Chrome. Jedná sice zčásti o kosmetickou změnu, aplikace stále využívají kódů z Chrome, nicméně uživatelům to přináší pocit, že aplikace jsou nyní integrovány lépe do systému. Navíc je tak situace pro uživatele mnohem přehlednější a okamžitě ví, které aplikace může využívat i bez internetového připojení.

Přímo v internetovém obchodě Chrome je nyní nově samostatná sbírka Na plochu, kde jsou aplikace, které je možné instalovat přímo na desktop. Tyto aplikace nemusí běžet v prohlížeči ani člověk nemusí být připojen k internetu.

Aplikace se zařadí do spouštěče aplikací Google; v něm jsou on-line aplikace (které běží v chromu a při internetovém připojení) označeny ikonkou šipky. Spouštěč aplikací je spojen s účtem v Chrome.

Nová sada aplikací se snaží především doplnit funkcionalitu Chromebooku Googlu. Právě na něm byl nedostatek aplikací z určitých segmentů (především pro editaci multimédií) hodně kritizován.

Možnost běhu aplikací i bez připojení k Internetu určitě podpoří zájem uživatelů o nové aplikace. To může mít pozitivní vliv i na vývojářskou komunitu, které se zvětší skupina potenciálních zákazníků.

G+


Úvodní foto: Google.com
Komentáře