Google spouští v ČR pohled do firemních interiérů, bude připomínat StreetView

Česká republika patří mezi osm prvních zemí, kde bude na mapách Google k dispozici služba Fotografie firem (Business Photos). Jedná se o panoramatické zachycení interiérů, které funkčně připomíná oblíbenou funkci StreetView.

Google spouští v ČR pohled do firemních interiérů, bude připomínat StreetView


Proč je Česká republika najednou tak obchodně důležitým regionem, že se zde tato služba spouští mezi prvními? Důvody je asi třeba hledat v konkurenci. Seznam totiž údajně připravuje podobnou službu v rámci svého portálu Firmy.cz. A Google se nechce nechat předběhnout.

Pomocí Google Business Photos budou firmy moci nově zachytit panoramatické záběry interiérů svých prostor a zpřístupnit tak na internetu jejich virtuální trojrozměrné prohlídky. Primárními zájemci nebudou patrně kanceláře, ale třeba muzea, restaurace nebo hotely. Panoramatické pohledy se budou objevovat ve vyhledávání Google, na Mapách Google nebo prostřednictvím sociální sítě Google+.

Služba je pro firmy zdarma, technické podklady však budou muset pořídit a vložit do systému na vlastní náklady. Využít přitom ale musí pouze fotografů, kteří jsou autorizováni samotným Google (a kteří budou také představovat záruku, že se skutečně jedná o autentické zachycení deklarovaných prostor).

G+


Úvodní foto: google.com
Komentáře