Google „vyfoukl“ Applu projekt Wavii.com

Google koupil údajně za 30 milionů USD start-upový projekt agregátoru zpráv Wavii. O něj měl mít zájem také Apple, který by jej začlenil do Siri. Google tak přiostřil konkurenční boj s Yahoo.

Google „vyfoukl“ Applu projekt Wavii.com


Nadějný projekt ze stejné oblasti zakoupil již před nedávnem i Yahoo. Byl jím Summly, který automaticky poskytuje zkrácené verze zpráv a jehož autorem byl teprve sedmnáctiletý Nick D'Aloisio z Londýna. Google nyní kontroval zakoupením Wavii.com a patrně za něj zaplatil obdobnou sumu 30 milionů USD jako Yahoo za Summly. Obchod zatím nikdo z Googlu ani z Wavii nekomentoval.

I když se nejedná o přímého nástupce opuštěného projektu Google Reader, o kterém se v poslední době velmi diskutovalo, je zřejmé, že Google považuje oblast zpravodajství pro svůj byznys za perspektivní. Oba giganti - Yahoo i Google - mají velmi navštěvované zpravodajské portály a nyní se na nich patrně utkají dvě konkureční technologie - Summly a Wavii.

Oba projekty dělají totéž - zkracují delší zprávy tak, že je koncentrují na několik vět nebo i slov. Oba také využívají vlastní proprietární technologii. Summly byl do akvizice firmou Yahoo k dispozici ke stažení na AppStoru, nový majitel ji ovšem odtamtud stáhl, aby získanou technologii použil pro své potřeby. Wavii, zatím ve stadiu betaverze, je dispozici, a to včetně aplikace pro iOS na AppsStore, pokud se ovšem Google zachová podobně jako Yahoo, máme poslední příležitost si Wavii vyzkoušet v její původní podobě.

Čtěte také:
Jarní čistka u Google: končí Reader. Nahradí ho Feedly nebo Digg?
Marissa Mayerová: Mobilita je top prioritou Yahoo pro rok 2013

Zdroj: Reuters.com

G+


Úvodní foto: screenshot wavii.com
Komentáře