Google zkompletoval svůj „office“, QuickOffice končí

Na konferenci Google I/O byl předveden poslední klíčový díl skládačky kancelářských aplikací - prezentace.

Google zkompletoval svůj „office“, QuickOffice končí


Google koupil před dvěma lety QuickOffice, aby získal vývojovou bázi pro své cloudové kancelářské aplikace určené po mobilní zařízení. Zatímco Dokumenty (Docs) a Tabulky (Tabs) byly k dispozici již květnu, nyní na vývojářské konferenci Google I/O byly představeny Prezentace (Slides) jako poslední klíčový prvek kancelářských aplikací.

Současně bylo oznámeno, že tím vlastně Dokumenty Google získaly veškerou funkcionalitu původního QuickOffice a že tedy QuickOffice jako takový bude stažen z on-line repozitářů Google Play a AppStore pro Android, resp. iOS. Stávající uživatelé nicméně budou moci již nainstalované aplikace QuickOffice používat i nadále, i když se budou muset obejít bez aktualizací.

Google útočí především na Microsoft a nabízí možnost úpravy dokumentů rovnou ve formátu Microsoft Office i OpenOffice bez nutnosti je předem převádět na formát Google Docs. Podle ohlasu uživatelů sice mohou být problémy se staršími verzemi dokumentů MS Office, ale i tak je možnost nativně editovat soubory ve formátu konkurenta silnou zbraní.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Google chce vytlačit Windows, pomoci mu má Chrome OS
Souboj gigantů pokračuje. Podle prezentací na vývojářské konferenci Google I/O, schyluje se k dalšímu kolu konfrontace s Microsoftem.
→ Těžkosti Googlu v EU: opět terčem kritiky za monopolistické chování
Na Evropskou komisi došla stížnost na zneužívání tržního postavení k propagaci vlastních služeb.

G+


Úvodní foto: mediakit Google
Komentáře