GoPro opouští segment dronů a potvrzuje propouštění

Koncem minulého týdne se na povrch dostala (tehdy) neoficiální informace, že společnost GoPro snižuje svoje stavy o 300 lidí.

GoPro opouští segment dronů a potvrzuje propouštění


Toto propouštění mělo významnou měrou ovlivnit další fungování divize dronů společnosti s názvem Karma, ale konkrétní oficiální vyjádření GoPro mělo přijít až v polovině února, tedy s jistým odstupem po veletrhu CES. Jenže nakonec okolnosti výrobce donutily k tomu, aby svou porážku přiznal už teď.

GoPro se v pondělí v předběžné zprávě za čtvrtý kvartál 2017 přiznalo, že snižuje svou globální pracovní sílu z 1 254 na méně než tisíc zaměstnanců. Navíc jde o součást strategie, jež má společnosti ušetřit jen v letošním roce 80 milionů dolarů na provozních nákladech. A že to firma bere opravdu vážně, dokazuje fakt, že její šéf Nick Woodman za letošek dostane odměny ve výši symbolického jednoho dolaru.

Kromě toho se GoPro nechalo slyšet, že opouští trh s drony, a to navzdory tomu, že její divize Karma byla v roce 2017 dvojkou na trhu (ve své cenové hladině).

Jako důvody k tomuto odchodu společnost uvedla nepřátelské regulační prostředí v USA a Evropě, jakož i extrémně konkurenční trh. GoPro rozprodá své zbývající zásoby dronů Karma a zachová servisní podporu pro své stávající zákazníky, ale ostatní aktivity v tomto segmentu okamžitě utlumí.

Podle GoPro bude restrukturalizace stát mezi 23 a 33 miliony dolarů, přičemž velká část této částky půjde na odstupné propuštěným zaměstnancům a s tím spojené náklady.

Akcie GoPro šly v pondělí výrazně dolů, ztratily téměř čtvrtinu své hodnoty a to ještě nebyl konec obchodování.

Bližší detaily týkající se finanční situace společnosti GoPro budou známy v době zveřejnění oficiální finanční zprávy za čtvrtý kvartál, které je naplánováno na počátek února.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře