GTS Czech spouští databázi jako službu

Součástí služby GTS DBaaS je zajištění vysoké dostupnosti a pravidelné zálohování datového obsahu.

GTS Czech spouští databázi jako službu


Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) začal nabízet nový produkt Databáze jako služba (GTS DBaaS). Poskytovaný databázový systém je plně spravovaný GTS, umožňuje pravidelné zálohování datového obsahu a díky hostování v zabezpečených datových centrech GTS garantuje vysokou dostupnost. V rámci služby jsou zákazníkům k dispozici i databázoví specialisté, kteří jsou připraveni poskytnout jak konzultace a poradenství, tak vyřešit konkrétní požadavky.

„Firmy stále častěji potřebují rychle zřídit databázový systém právě ve chvíli, kdy jej skutečně potřebují, a přitom se nestarat o jeho provoz nebo zabezpečení. Právě to nová služba GTS umožňuje,“ vysvětluje Richard Novák, ředitel úseku strategie, segment marketingu a řízených služeb společnosti GTS Czech.

Součástí služby GTS DBaaS je zajištění vysoké dostupnosti a pravidelné zálohování datového obsahu. Představuje cenově a obsahově zajímavou alternativu k řešení postaveném na vyhrazeném SQL serveru pod správou zákazníka. V rámci služby zákazník získává instanci Microsoft SQL 2014 Server, kterou snadno integruje do svého aplikačního prostředí, ať už se jedná o cloud, nebo vlastní lokální síť. Zákazníkovi odpadá starost se správou hardware, operačního systému, aktualizacemi, licenčními poplatky a celou řadou dalších činností, které správa databázového systému vyžaduje.

V rámci služby GTS DBaaS jsou zákazníkům k dispozici databázoví specialisté jak společnosti GTS, tak díky probíhající integraci obou firem i experti T-Mobile. Ti jsou připraveni poskytnout konzultace a poradenství i řešení konkrétních požadavků zákazníka z oblasti integrace, obnovy dat ze zálohy nebo optimalizace SQL dotazů. Pro zajištění nejvyšší kvality využívá GTS rovněž služeb Microsoft Premier Support.


Úvodní foto: © kubais - Fotolia.com
Komentáře