HP a Samsung představují společně aplikaci pro mobilní tisk

Nové možnosti mobilního tisku, které budou dostupné na některých mobilních zařízeních Samsung, představila 15.3.2013 firma Hewlett-Packard. Nové funkce pro mobilní tisk budou k dispozici na téměř 200 modelech HP v řadách InkJet a LaserJet.

HP a Samsung představují společně aplikaci pro mobilní tisk


Nové aplikace vznikly jako důsledek intenzivní technologické spolupráce mezi HP a Samsungem. Utilita, kterou obě firmy vyvinuly, má zásadní výhodu v tom, že nevyžaduje žádná nastavení, další nástroje a ovladače a ani nepředpokládá speciální konfiguraci síťových služeb v telefonu. Mobilní tisk je tak možné realizovat okamžitě.

Přitom je stále možné využívat i specifické funkce tiskáren jako je oboustranný tisk, volba černobílého/barevného tisku, orientace papíru nebo kvality. Pokročilých voleb bylo dosaženo pomocí speciální utility, která je vestavěna v chytrých telefonech Samsung.

„Zákazníci neustále pátrají po dalších možnostech, které by jim pomohly usnadnit tisk z jejich smartphonů a tabletů,“ řekl Stephen Nigro, senior vicepresident pro Inkjet, Printing Solutions a Graphics Solutions Business v divizi HP Printing and Personal Systems Group. „Partnerství se Samsungem je nejnovějším příkladem toho, jak HP neustále zlepšuje možnosti mobilního tisku, aby mohli uživatelé vytisknout cokoli a odkudkoli zrovna potřebují.“

Nová aplikace pro mobilní tisk se poprvé objevila  v poslední verzi smartphonu Samsung Galaxy S4, pomocí upgradu firmwaru bude později dostupná i v modelech Samsung GALAXY S III a Note II, upgrade funkčnosti mobilního tisku bude pro tyto modely zdarma. Pro realizaci mobilní tisk jsou i dispozici dvě možnosti. Tou první je využití možnosti automatického připojení telefonu Samsung k tiskárně v lokální síti  pomocí wi-fi. Duhou možností je vlastní technologie HP pro přímý bezdrátový tisk.

Nová aplikace pro mobilní tisk pracuje ve třech krocích: Nejprve se vybere dokument, fotografie nebo webová stránku pro tisk, pak následuje volba tiskárny (z wi-fi sítě nebo přímé komunikace s tiskárnou), nakonec stiskne samostatné tlačítko pro tisk. To bude dostupné v nabídce řady aplikací vestavěných ve smartphonech Samsung, např. v emailovém klientu, browseru, galerii fotografií, kontaktech, poznámkovém bloku či v kancelářském balíku Polaris Office. Samozřejmě je možné navolit i další možnosti tisku, které zahrnují volbu počtu kopií, formátu, orientace a typu papíru, barevného režimu, oboustranného tisku či náhledu tiskové fronty.

Čtěte také: Útok na pozici Applu: Samsung představil v USA nový smartphone Galaxy S 4


G +


Úvodní foto: © Gunnar Assmy - Fotolia.com
Komentáře