HP končí s audiotechnologií Beats a navazuje partnerství s Bang & Olufsen

Společnost Hewlett-Packard se dříve ve svých osobních počítačích a tabletech spoléhala na audio technologie od společnosti Beats. Po jejím převzetí společností Apple ale navázala partnerství s jinou značkou velkého jména, Bang & Olufsen.

HP končí s audiotechnologií Beats a navazuje partnerství s Bang & Olufsen


HP bude nově u svých PC, tabletů a doplňků využívat audio technologie od společnosti Bang & Olufsen. Společně „vyladí“ zvukovou stránku každého zřízení samostatně. Různé modely obvykle mívají různé specifikace v závislosti na určení – herní laptop bude mít typicky dunivější zvuk než kancelářský stroj.

Značka Bang & Olufsen se objeví na produktech HP vyšších řad Spectre, Omen, Envy i levnějších počítačů a tabletů Pavilion. HP bude také prodávat doplňky Bang & Olufsen pro svůj hardware. První počítače s nálepkou Bang & Olufsen by se na trhu měly objevit na jaře. Na webu HP jsou zařízení se značkou Beats stále k dispozici, avšak nejspíš brzy zmizí.

Společnost HP dlouho spolupracovala se značkou Beats jako dodavatelem audia u PC a některých počítačů typu „vše v jednom“. Jejich partnerství však zkolabovalo poté, co značku Beats loni koupila společnost Apple za 3 miliardy USD.

Po akvizici přestala společnost HP lepit nálepku Beats na své počítače a tvrdila, že používá audio technologii vyvinutou vlastními silami. Odmítala však sdělit, zda tato „doma“ vyvinutá technologie je Beats ovlivněná nebo zda obsahuje zesilovače Beats.

Zvuková stránka u osobních počítačů a tabletů nabývá na důležitosti, zejména kvůli rozvoji různých služeb poskytujících streamovanou hudbu a video. Partnerství s Bang & Olufsen v zařízeních HP zaplní velkou mezeru, která rozchodem s Beats vznikla. HP spolu s Bang & Olufsen nyní pracují na obvodech, které budou integrované do základních desek.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře