IBM spouští novou službu, která má pomáhat firmám se zaváděním počítačů Mac

Dlouhodobé partnerství mezi společnostmi IBM a Apple získalo před nedávnem nový rozměr. Podniky si nyní mohou objednat počítače Mac a nechat je dodat přímo zaměstnancům bez nutnosti dodatečného nastavování, instalace či konfigurace.

IBM spouští novou službu, která má pomáhat firmám se zaváděním počítačů Mac


Společnost IBM v rámci svého portfolia služeb MobileFirst nabízí nové cloudové služby, jejichž cílem je pomoci velkým společnostem začlenit do IT infrastruktury počítače značky Apple včetně MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Mini, iMac a Mac Pro. Služby MobileFirst umožňují klientům objednat pro své zaměstnance Macy a obdržet je připravené k provozu bez nutnosti jakéhokoli zásahu. Pracovníci se mohou rovnou rychle a bezpečně připojit k podnikové síti, e-mailovému účtu a stáhnout podnikové aplikace.

Tyto služby, poskytované prostřednictvím cloudu v podobě produktu typu „software jako služba“  i prostřednictvím místních zdrojů umožňují zaměstnancům používat pro pracovní účely i soukromé počítače.

Podle zpráv z nedávné doby plánuje IBM pro vlastní užití nakoupit až 200 000 počítačů Apple ročně a nabídkou služeb zúročuje vlastní zkušenosti získané z programu Mac@IBM.

Podle IBM přibývá požadavků na začlenění počítačů značky Apple do podnikové IT infrastruktury s tím, jak roste počet podniků, které nasazují  Macy nebo umožňují zaměstnancům jejich použití k pracovním účelům.

Vedle sady nástrojů Casper Suite od JAMF Software pro rychlé nastavení a zprovoznění počítačů nabídka služeb zahrnuje průběžnou podporu, správu obrazů, aplikací a aktualizací, automatické bezpečnostní aktualizace, inventarizace hardwaru a softwaru a další. Uživatelům je k dispozici i řada samoobslužných zdrojů podpory.


Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře