Infor kupuje společnost Birst

BI platforma Birst poskytuje přesnější přehled o podnikových procesech.

Infor kupuje společnost Birst


Infor oznámil, že získá formou akvizice firmu Birst, která je průkopníkem business intelligence (BI) analytiky a vizualizace dat v cloudu. Birst je platforma pro získávání, zpracování a prezentaci standardizovaných datových přehledů určených k obchodnímu rozhodování. Platforma Birst zpracovává provozní výkazy, dashboardy, kontextuální data, vizualizace a další podnikové informace do formátu BI souboru v cloudu.

V rámci letošní zprávy “Critical Capabilities for Business Intelligence and Analytics Platforms” od společnosti Gartner, která testovala produkty 26 dodavatelů BI, dosáhl Birst vysokého skóre ve čtyřech z pěti případů nasazení. Platforma Birst dosáhla nejvyššího skóre jako „samostatné či integrované řešení“ (4,15 bodů z max. 5) a jako „nasazení v extranetu“ (4,18). Dále obdržela třetí nejvyšší skóre v kategorii „agilní centralizované poskytování služeb“ (3,80) a čtvrtou pozici jako „řízené datové úložiště“ (3,59).

„Zakladatelé společnosti Birst mají v oblastí business intelligence dlouhý rodokmen. Je to podobný tým, který vytvořil Siebel Systems BI, jež je nyní součástí Oracle. Spojili opět své síly, využili cloud a vybudovali moderní BI platformu reagující na současné i budoucí potřeby a s mnoha různými způsoby nasazení,“ řekl Charles Phillips, CEO společnosti Infor. „Nyní je čas konvergovat tuto cloudovou platformu s globální cloudovou infrastrukturou vedoucího poskytovatele podnikových aplikací. Jsme na cestě vytvořit novou generaci analytických aplikací.“


Úvodní foto: (c) red150770 - Fotolia.com
Komentáře