Instagram vyčistil desktopovou verzi stránek a zvětšil fotografie

Oblíbená online služba pro sdílení fotografií Instagram mění vzhled svých internetových stránek určených pro stolní počítače. Jednak se mění způsob zobrazení fotografií, jednak budou větší. Změny jsou součástí snahy Instagramu více sjednotit vzhled těchto stránek se vzhledem mobilní aplikace.

Instagram vyčistil desktopovou verzi stránek a zvětšil fotografie


Instagram prochází redesignem, aby přiblížil podobu plné verze svých stránek vzhledu mobilní aplikace. Dříve byly ve stolní verzi fotografie uspořádány do řad po pěti pod profilem uživatele, s koláží z fotografií nad ním. Koláž po posledních změnách zmizela a fotografie na profilové stránce jsou uspořádané do řad po třech, stejně jako v mobilní aplikaci. Fotografie jsou navíc větší.

Z plné verze zmizely také některé okraje a stínování. I profilový obrázek uživatele, jeho příspěvky, příznivci a statistiky budou vypadat stejně jako v mobilní aplikaci.

Změny nejsou převratné, ale představují solidní krok ke sjednocení odlišných podob Instagramu v online verzi a v mobilní aplikaci.

Redesign může také naznačovat snahu Instagramu pomoci uživatelům přilákat návštěvníky na profilové stránky na webu.

Facebookem ovládaný Instagram je stále velmi zatížený na koláže. V březnu vydal samostatnou aplikaci pro tvorbu fotografických koláží, které mohou uživatelé následně umisťovat mezi své příspěvky.


Úvodní foto: © Alina Isakovich - Fotolia.com
Komentáře