Intel Haswell: čip, který může změnit Chromebook

Intel se rozhodl, že pro nové řady Chromebooků dá k dispozci svůj nový čip Haswell, tento krok má podporu i výrobců Chromebooků.

Intel Haswell: čip, který může změnit Chromebook


Až dosud byly k dispozici - s výjimkou modelu Pixel - pouze Chromebooky s procesory Atom, Celeron nebo ARM. Tedy s procesory, které tato zařízení posunula do výkonového low-endu. Tomu odpovídala jejich cena mezi 200 a 400 USD (na americkém trhu). A přes svá omezení se dobře prodávaly.

To se ale nyní má změnit. Intel oznámil, že pro Chromebooky má připraven nový procesor Haswell. Ten je výkonnější než dosud používané čipy. Má ale i jednu další postatnou výhodu: má nízkou spotřebu energie. S tímto procesorem by se výrobcům mohlo opět po dlouhé době produkovat mobilní počítače, která se obejdou bez chlazení ventilátorem. Výsledkem by mělo být mobilní zařízení s dlouhou dobou provozu na jedno nabítí baterií. Analytici očekávají, že nové Chromebooky osazené procesorem Haswell by mohly vydržet pracovat 10 až 12 hodin, tedy více než celý pracovní den. A vyšší výkon a delší provoz na baterie je to, co může vzbudit další zájem uživatelů.

Zájem o využití čipů Intel Haswell již projevili všichni výrobci, kteří se na produkci Chromebooků podílejí: Hewlett-Packard, Asus, Acer a Toshiba.

G+


Úvodní foto: Google, Samsung, IDG
Komentáře