Intel přichází s energeticky úsporným procesorem Core M

Nové procesory Intel Core M umožňují velmi tenký design zařízení 2 v 1 bez ventilátoru s optimální kombinací výkonu a životnosti baterie. Ma trhu se produkty s novým procesorem objeví před Vánoci 2014.

Intel přichází s energeticky úsporným procesorem Core M


Na světovém veletrhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů IFA představila společnost Intel nový procesor Core M, který je primárně určen pro nová zařízení typu 2 v 1. Nový procesor Intel byl speciálně navržen pro dosažení co nejvyššího výkonu v ultramobilních zařízeních, která nejsou osazována ventilátorem. Procesor proto dokáže pohánět velmi tenká zařízení, jež ovšem dosahují výkonu na úrovni Intel Core a přitom nabízejí až dvojnásobnou životnost baterie oproti zařízením starým čtyři roky.

„Snažíme se již několik let reagovat na požadavky koncových uživatelů a transformovat mobilní výpočetní techniku. Představení Intel Core M je významným milníkem na této cestě,“ říká viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize osobních počítačů Kirk Skaugen. „Core M je první produkt z rodiny procesorů zaměřené na ty nejtenčí laptopy a nejvýkonnější tablety v zařízeních typu 2 v 1.“

Intel Core M nabízí oproti předchozímu procesoru čtvrté generace Intel Core o 50 procent vyšší výpočetní výkon a o 40 procent rychlejší grafiku. Spotřebitelé se staršími osobními počítači uvidí významný nárůst výkonu. Procesor Intel Core M je o 50 procent menší a při příkonu 4,5 W má až o 60 procent nižší teplený výkon než předchozí generace. Díky tomu mohou výrobci navrhovat velmi tenké systémy bez ventilátoru – a to dokonce tenčí než 9 mm. Vůbec první počítače osazené tímto novým procesorem se objeví na trhu před Vánocemi.

Na veletrhu IFA již někteří výrobci včetně společností Acer, ASUS, Dell, HP a Lenovo představili nových zařízení postavených na procesoru Intel Core M.

Čtěte také:
→ Intel Core i7-5960X: první osmijádrový procesor pro desktopy
Nekompromisní výpočetní výkon procesoru Intel Core i7-5960X Extreme Edition díky 16 vláknům a podpoře paměti DDR4 ve spojení s čipsetem X99. Potěší především hráče.
→ Dual OS - nová strategie pro procesory Intel: kompatibilní s Windows i s Androidem
Novou strategii Intelu představil jeho šéf Krzanich na probíhajícím veletru CES. Procesory od Intelu se uplatní pro zařízení s Windows i s Androidem.

G+


Úvodní foto: intel
Komentáře