Investor Warren Buffett je na Twitteru

O zájem všech typů médií se postaral známý americký miliardář Warren Buffett, který si založil účet na sociální síti Twitter. Za minutu získal 1000 followerů.

Investor Warren Buffett je na Twitteru


Dvaaosamdesátiletý Buffett založil (nebo si pravděpodobně nechal založit) twittrovský účet se jménem „@WarrenBuffett“, který je tentokrát již pravý. Známý miliardář má totiž pod svým jménem již několik falešných účtů na různých sociálních sítích. Na uvedené skutečnosti by nebylo nic zvláštního, kdyby Warren Buffett nebyl znám jako zapřísáhlý odpůrce nových technologií. Tvrdí se, že ani nemá na svém stole počítač a s mobilním telefonem také nechodí pořád. Známá je i historka, že nezaznamenal včas pád banky Lehman Brothers, když si nebyl schopen přehrát uloženou zprávu v hlasové schránce.

Pokud se týče nových technologií, je Buffett opatrný i v investicích. Do jeho portfolia sice patří i IBM, ale před investicemi do firem podnikajících v oblasti sociálních sítí dokonce veřejně varoval.

Buffett, který je označován jako čtvrtý nejbohatší člověk planety, se tak přidal jinému známému boháči Billu Gatesovi, který si také zřídil twitterový účet nedávno. Z ostatních známých osobností, u nichž účet na sociálních sítích překvapil, jmenujme ještě nového papeže Františka, který založil účet „@Pontifex“.

Čtěte také: Buffett warns social net investors

G+


Úvodní foto: foto: Pete Souza (public domain)
Komentáře