Jak zjistíte, že je váš Galaxy Note 7 bezpečný

Samsung svým zákazníkům nabízí detailní informace o tom, jak lze zjistit rozdíl mezi chybovým Note 7 a stejným phabletem, který je ale možné bezpečně používat.

Jak zjistíte, že je váš Galaxy Note 7 bezpečný


Velké modré S

Podle společnosti nový čárový kód obsahuje bílou nálepkou s velkým, modrým S v pravém horním rohu a malým, černým čtvercem v pravém spodním rohu. Jestliže je tedy vaše krabice od phabletu osazena velkým modrým S, můžete si oddechnout.

Zkontrolujte IMEI

Na webu Samsungu se taktéž nabízí nástroj, který umožňuje vyhledávání podle IMEI čísla; tímto způsobem se také můžete ujistit, že je váš telefon bezpečný. Dvojí kontrola pravděpodobně není nutná v případě, že jste od Samsungu dostali oficiální oznámení o svolávání Galaxy Note 7. Taková funkce se tedy nejspíše bude hodit až později, když lidé začnou svá zařízení přeprodávat v bazarech a na inzertních serverech.

Zelený stavový řádek

Samsung navíc potvrdil portálu ZDNet, že nové a bezpečné kusy Note 7 budou disponovat zelenou ikonkou baterie ve stavovém řádku, namísto tradiční bílé.

A co repasované telefony?

Jihokorejský výrobce se kromě toho zatím oficiálně nevyjádřil k tomu, co plánuje dělat s přebytkem telefonů, které je povinen posbírat, jestliže se svolávání rozšíří na všechny dosud prodané kusy. Společnost nicméně řekla, že problém spočívá v samotné baterii. Podle jeho vyjádření na webu Ars Technica: „Na základě našeho vyšetřování jsme zjistili, že zde byl problém s článkem baterie. K přehřátí v článku došlo ve chvíli, kdy proběhl kontakt anody a katody, což je velice zřídkavá chyba ve výrobním procesu.“

Je tedy možné, že někdy později může dojít k masivnímu výprodeji repasovaných modelů, nicméně doposud není jasné, jak by takový proces probíhal či jak bude možné říci, že je konkrétní repasovaný kus opravdu bezpečný.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: Samsung
Komentáře