Již pozítří startuje sčítání lidu, poprvé také on-line

Sčítání lidu, domů a bytů proběhne v České republice opět po deseti letech, na provozu kontaktního centra se podílí software Daktela.

Již pozítří startuje sčítání lidu, poprvé také on-line


Daktela bude společně s provozovatelem kontaktních center Conectart během letošního sčítání zajišťovat provoz dvou komunikačních kanálů: infolinky a webového chatu.

Poprvé v historii bude sčítání probíhat primárně elektronickou formou, teprve následně pomocí papírových formulářů. Organizátoři proto očekávají, že bude primárně velké množství dotazů mířit na webový chat, případně na telefonní informační linku, kde budou operátoři a operátorky vysvětlovat, jak mají lidé při vyplňování sčítacího online dotazníku postupovat.

Elektronické sčítání startuje v sobotu 27. března 2021 a potrvá do 9. dubna 2021. Formuláře v papírové podobě pak bude možné vyplňovat od 17. dubna 2021 až do 11. května 2021. Daktela a Conectart budou provozovat během celého průběhu sčítání callcentrum na telefonních číslech 253 253 683 nebo 840 30 40 50, jež bude fungovat každý den od 8:00 do 22:00 hodin, včetně víkendů a svátků.

„Předpokládáme velký zájem o informace zejména na chatu webových stránek https://scitani.cz, proto jsme systém nastavili tak, aby byl zajištěn hladký průběh komunikace až pro několik stovek dotazů najednou. Obdobně robustně je koncipována také infolinka, kterou realizujeme ve spolupráci se společností Conectart,“ říká Richard Baar, CEO a zakladatel společnosti Daktela.


Úvodní foto: Depositphotos
Komentáře