Knihy Google: na češtinu si počkejte, na Kindle zapomeňte

Portál Google Play nyní přináší elektronické knihy i pro uživatele v Česku, zatím ale bez nabídky publikací v češtině.

Knihy Google: na češtinu si počkejte, na Kindle zapomeňte


Ještě je třeba poopravit slogan Googlu, že umožnuje přístup ke „dvěma milionům knih z celého světa“. V tomto „celém světě“ zatím chybí knihy české. Ale nezoufejte, čeští knihkupci již projevili zájem se zapojit, mezi prvními je třeba nakladatelství Grada.

Další zádrhel je v tom, že Google nabízí knihy realizované pomocí technologie Adobe eBook; u většiny titulů je navíc implementována ochrana proti nelegálnímu kopírování (DRM). Nevýhodou je tak omezený počet kompatibilních čteček e-knih - například populární zařízení Amazon Kindle nejsou podporována. Na tomto poli se asi nic nezmění, Google cílí knihy především na uživatele tabletů s operačním systémem Android a doporučuje používat aplikaci Knihy Google Play, kterou je možno zdarma stáhnout. Podporována je i platforma iOS a odpovídající softwarovou čtečku je možno stáhnout z AppStoru. Knihy je také možné číst na běžném počítači v internetovém browseru.

V knižním obchodě Google najdete i knihy a samplery zdarma, pro jejich „zakoupení“ se ale stejně musíte zaregistrovat do Peněženky Google.


Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com
Komentáře