Konica Minolta dosáhla rekordního obratu 1,7 miliardy korun

3,5procentní nárůst tržeb a 19procentní nárůst zisku po zdanění, na hodnotu 100 milionů korun, představuje nejlepší výsledky Konica Minolty v historii české pobočky. Výsledky nezahrnují loňskou akvizici společnosti Webcom.

Konica Minolta dosáhla rekordního obratu 1,7 miliardy korun


České zastoupení společnosti Konica Minolta má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Firma dokázala zvýšit svůj obrat (o 3,5 % na 1,7 miliardy korun) i čistý zisk (o 19 procent na 100 milionů korun), navíc rozšířila klientské portfolio o zhruba osm stovek nových zákazníků, takže má v cílu růst i v letošním roce.

„Rok 2015 pro nás dopadl mimořádně úspěšně. Podařilo se splnit plány a dále zlepšit pozici na trhu. Zároveň jsme uskutečnili významné kroky k rozšíření našeho portfolia o nové služby. Hlavními událostmi loňského roku se pro nás stala akvizice společnosti Webcom a zahájení vývoje inovativních produktů pro zákazníky z celého světa v novém odborném centru v Brně. V rámci obchodu jsme dosáhli výborných výsledků v oblasti tiskových systémů, produkčních tiskáren a návazných služeb,“ uvedl Tomáš Bednář, dosavadní generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Ten se nově, i díky dosaženým výsledkům, posouvá v rámci korporace na ředitelskou pozici v divizi IT služeb, kde bude mít na starosti 14 zemí Evropy. Jeho nástupcem v pozici šéfa českého zastoupení Konica Minolta převezme Pavel Čurda, který v korporaci působí již 13 let, přičemž poslední tři roky vedl aktivity firmy v regionu Adria/Balkán. "Cíle, které jsme dostali pro rok 2016, zůstávají v podobném duchu, jako u mého předchůdce: navýšení tržeb i ziskovosti české pobočky, v úrovni jednotek procent," doplňuje Pavel Čurda, nový generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Firma v současnosti zaměstnává po celé republice asi 600 lidí (mimo jiné disponuje 11 zastoupeními po celém Česku), hlavní část byznysu tvoří pronájem tiskových, respektive multifunkčních zařízení, které se na obratu podílí téměř 700 miliony korun. Zhruba 500 činí tržby ze služeb (pronájem strojů, kde klienti platí za vytištěné strany), 400 milionů pak tvoří partnerský prodej, 150 až 170 milionů připadá na IT služby. "Pokud bychom k výsledkům připočítali zhruba 320 až 350 milionů tržeb dceřiné společnosti Webcom, dostáváme se na téměř půl miliardy tržeb z IT," vysvětluje Čurda.

Firma má v současnosti zhruba 27 tisíc klientských smluv, v rámci kterých zajišťuje služby a dodávky zařízení pro více než pět tisíc firem. Mezi velké zakázky poslední doby řadí projekty pro holding Kofola, skupinu Vítkovice, Ochranný svaz autorský (OSA), Allianz, či Ministertvo vnitra. "Pro dosažení dalšího růstu by nám mělo pomoci výraznější směřování do segmentu IT služeb, strategie Paper less offfice, realizace unikátních projektů v oblasti průmyslového tisku, či zavedení inovačních řešení jako je třeba rozšířená realita," doplňuje Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

 

 

 


Úvodní foto: Fotolia.com
Komentáře