KUEFI umí kontrolovat na přítomnost malwaru ještě před spuštěním systému

Společnost Kaspersky Lab představila nový produkt Kaspersky Anti-Virus for UEFI (KUEFI) – antimalwarové řešení, které chrání počítače uživatelů ještě předtím, než se spustí operační systém.

KUEFI umí kontrolovat na přítomnost malwaru ještě před spuštěním systému


UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) je novým modelem rozhraní mezi operačními systémy osobních počítačů a firmwarem hardwaru. Bylo vyvinuto aliancí Unified EFI Forum a je de facto následovníkem BIOSu.

UEFI mimo jiné umožňuje umístění bezpečnostního řešení přímo na chip. Kaspersky Lab vyvinula ve světě první – a v současnosti jediný – antimalwarový produkt pro UEFI, který bude schopen skenovat vybrané systémové soubory a paměťové adresáře ještě před tím, než se spustí operační systém.

Tradiční řešení nechrání proti rootkitům a bootkitům, které se mohou usadit hluboko v systému a spustit se ještě před startem konvenčního antimalwarového nástroje, zabránit jeho spuštění nebo maskovat svou činnost.

Jakmile KUEFI, které se spouští z ROM, zjistí hrozbu, může zastavit start operačního systému systému do chvíle, než kvalifikovaný odborník problém vyřeší. Řešení je navrženo pro organizace s nejpřísnějšími nároky na IT bezpečnost, jako jsou státní úřady, vojenské organizace, elektrárny, průmyslové společnosti a mnoho dalších společností vysoce citlivých na ohrožení ztrátou nebo únikem dat.

G+


Úvodní foto: © Anthony Sacco - Fotolia.com
Komentáře