Kvůli krádeži skončila internetová bitcoinová banka Flexcoin

Problémy spojené kybernetickou měnou bitcoin narůstají. Po burze Mt. Gox končí i on-line bitcoinová banka Flexcoin.

Kvůli krádeži skončila internetová bitcoinová banka Flexcoin


Neregulovaná kybernetická měna přitahuje i kybenetické zločince. Minulý týden skončila největší bitcoinová burza Mt. Gox, a to v důsledku nespecifikovaných technických problémů. Ty nebyly přesně vysvětleny, ale je zřejmé, že za nimi stojí hackerský útok, který s největší pravdpodobností způsobil ztrátu bitcoinů v aktuální hodnotě přes 6 miliard korun.

Nyní ohlásila úspěšný útok internetových kriminálníků i bitcoinová banka Flexcoin. Z tzv. „horkých peněženek“, které jsou určené pro aktuální on-line transakce, se ztratilo 896 bitcoinů. Flexcoin, který sama sebe označuje jako první bitcoinovou banku na světě, ovšem na desetimilionovou škodu nemá, a tak byl nucena ukončit činnost. Podle prohlášení jeho představitelů jsou ostatní úložky na tzv. „studených (offline) účtech“ v pořádku a banka je bude vracet zpět majitelům. Ovšem prostředky z „horkých peněženek“ jsou ztraceny nenávratně a jejich vlastníci se celkem jistě nedočkají žádného odškodnění. Za pozornost stojí také fakt, že ještě před týdnem patřil Flexcoin mezi kritiky padlé burzy Mt. Gox a prohlašoval, že se do podobné situace nemůže dostat.

Především evropské instituce již delsí dobu varují před kybernetickými měnami s poukazem na to, že za vklady v nich nikdo neručí. I německá vláda vzala bitcoin na vědomí jen proto, aby mohla transakce s ním zdaňovat. Varováním jsou i statistiky bezpečnostních firem, které uvádějí, že značný podíl na malwaru mají nebezpečné programy, které jsou zaměřeny specificky na bitcoinovou ekonomiku: část z nich krade procesorový čas a využívá ho na „dolování“ kybernetické měny, část se snaží proniknout do bitcoinových účtů a odcizit uložené prostředky.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Bankovní trojan krade bitcoiny a znovu ve velkém útočí v ČR
Bylo zaregistrováno nové šíření nebezpečného bankovního trojanu Hesperbot. Experti upozorňují na to, že stejně jako v předešlých případech, i tentokrát hrozba využila nebývale působivou kampaň založenou na důvěryhodných organizacích, čímž své oběti nutila ke spuštění malwaru.
→ Malware může zneužít váš počítač pro dolování Bitcoinů
Rozmáhá se nový druh závadného softwaru, který krade procesorový výkon napadených počítačů.

G+


Úvodní foto: © davidevison - Fotolia.com
Komentáře