Larry Ellison skončil vedení firmy Oracle

Zakladatel firmy, který se vypracoval na 5. nejbohatšího člověka světa, ve firmě ale bude působit i nadále, a to jako CTO a výkonný předseda.

Larry Ellison skončil vedení firmy Oracle


Larry Ellison odstupuje z pozice generálního ředitele (CEO) firmy Oracle. Pátý nejbohatší člověk světa však ve společnosti, kterou spoluzakládal, zůstane a bude hrát důležitou roli. Podle slov jeho nástupců se nic podstatného nezmění.

Larry Ellison končí na vrcholné pozici Oraclu po 37 letech. Na jeho místo tentokrát opět nastupuje dvojice manažerů, a to Mark Hurd a Safra Catzová, která byla dosud na pozici finanční ředitelky firmy.

Ellison si ponechá funkci technického ředitele (CTO) a výkonným předsedou. Kromě toho budfe Ellison také i nadále největším akcionářem firmy, a to s podílem prakticky 25% akcií. Právě akciový podíl v Oraclu tvoří zásadní díl majektu Larryho Ellisona, který se odhaduje na více ne 50 miliard dolarů.

Akci firmy ztratily asi dvě procenta hodnoty, ale analytici tuto skutečnost přikládají spíše předchozím těžkostem firmy než odchodu Ellisona z čela společnosti. O tomto odchodu se ostatně již spekulovalo dříve (připomeňme, že Ellisonovi je sedmdesát let), přesto však oznámení této skutečnosti přišlo bez předchozího oznámení.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ IBM se stala softwarovou trojkou - z druhého místa ji sesadil Oracle
Microsoft zůstává globální softwarovou jedničkou. Tak alespoň zní závěr analytické agentury Gartner.
→ Spor Oracle vs. Google: API může být chráněno autorským právem
Oracle je několik let ve sporu s Googlem ohledně Java API, který Google použil ve svém operačním systému Android. Poslední výrok soudu dal za pravdu Oraclu a může mít obecný dopad na softwarový průmysl.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: Larry Ellison na konferenci Oracle OpenWorld (zdroj: oracle.com)
Komentáře