Lumia 535: první chytrý telefon s brandem Microsoftu

Na trh přichází nová Lumia 535. Je prvním modelem po akvizici telefonní divize Nokie, která již ponese logo nového majitele, kterým je Microsoft.

Lumia 535: první chytrý telefon s brandem Microsoftu


Nový model je k dispozici v tradičních pestrých barvách, jako měly i předchozí Lumie, jinak kromě přední kamery a loga Microsoftu na něm není nic zvláštního.

Lumia 535 bude k dispozici globálně, a to ve verzí pro 1 i pro 2 SIM karty a má se prodávat za cenu od 110 Euro.

Microsoft sám označuje nový smartphone jako 5 x 5 x 5. První pětka znamená 5palcový displej s rozlišením 960x540px (qHD). Duhá znamená širokoúhlou 5Mpx kameru, patrně stejnou, jako známe z dražšího modlu Lumia 735. A konečně poslední pětka má znament pět podstatných funkcí, které mu dal výrobce do vínku: zabudovaná integrace Skype, předinstalovaný Microsoft Office, 15GB volného prostoru na cloudovém úložišti OneDrive, digitální asistentka Cortana a konečně Microsoft Outlook.

Hardwarové vybavení odpovídá ekonomičtějšímu modlu: procesor Qualcomm 200, 1GB paměti, 8GB úložného prostoru, který je možné rozšířit až o 128GB microSD kartou. Výměnná bateria o kapacitě 1905 mAh by měla vydržet až 11 hodin hovoru.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Lumia 830 vyrazí bojovat na trhu mobilních telefonů s Applem a Samsungem
Nová vlajková loď Microsoftu chce konkurovat modelům Galaxy S5 od Samsungu i iPhonu 5S od Applu.
→ Je to oficiální: Microsoft přestane užívat označení Nokia pro telefony Lumia
Microsoft rebranduje v mobilním segmentu své obě klíčové položky. Jednak přejmenoval telefony na Microsoft Lumia a v názvu operačního systému pro telefony přestane používat slovíčko Phone.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře