Mall.cz byl ziskový, Netretail Holding dosáhl osmimiliardového obratu

Úspěšný rok má za sebou Netretail Holding, mateřská společnost on-line prodejního portálu Mall.cz.

Mall.cz byl ziskový, Netretail Holding dosáhl osmimiliardového obratu


Ve fiskálním roce 2013/2014, který skončil 31. 3. 2014, společnost dosáhla konsolidovaného obratu ve výši 8 mld. Kč, což znamená meziroční růst o 34%. Netretail Holding působí v pěti zemích střední a východní Evropy: kromě Česka také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a na Slovinsku.

„Naše strategie je výrazně růstová, což znamená, že zdroje investujeme do dalšího rozvoje. I přesto Mall.cz ve skončeném fiskálním roce dosáhl v Česku zisku 9,5 mil. Kč,“ komentuje výsledky Marek Liška, generální ředitel MALL.CZ. Společnost Internet Mall a. s. (Mall.cz) navýšila v uplynulém roce základní kapitál o 145 mil. Kč na současných 289 mil. Kč. Další navýšení o zhruba 200 mil. Kč je v plánu během několika následujících měsíců. Zdroje společnost využije zejména k další expanzi na internetovém trhu v regionu střední a východní Evropy, kde působí.

Významným milníkem v tomto období bylo rovněž zavedení plošné dopravy zdarma, dále výrazné rozšíření pobočkové sítě a uvedení vlastní kreditní karty ve spolupráci s Citibank.

Mall.cz vlastní Netretail Holding BV, která patří do celosvětové skupiny Naspers, jedné z největších finančních skupin na světě, jejíž akcie jsou obchodovány na burze v Johannesburgu.

Čtěte také:
→ Vít Endler je novým ředitelem společnosti Netretail Holding
Netretail Holding, mateřská společnost Mall.cz, má nového výkonného ředitele. Ondřej Fryc zůstává v pozici CEO.
→ Internetový obchod v ČR zatím stále roste, na prvním místě je elektronika
Průzkum o stavu e-commerce v České republice v roce 2013.

G+


Úvodní foto: © Robert Mizerek - Fotolia.com
Komentáře