Mavenir zřídí centrum bezpečnostních technologií v Brně

Společnost Mavenir oznámila vybudování špičkového centra pro výzkum a vývoj zabezpečovacích technologií s umělou inteligencí a strojovým učením.

Mavenir zřídí centrum bezpečnostních technologií v Brně


Společnost Mavenir oznámila, že v Brně postaví špičkové centrum pro výzkum a vývoj zabezpečovacích technologií s umělou inteligencí a strojovým učením. Řešení společnosti Mavenir nabízí monitoring signálů, aktivní filtrování a výkonnou analytiku pro zajištění plné funkčnosti a provozuschopnosti sítí a také pro zajištění ochrany zákazníků, kteří tyto síťové služby využívají.

Přestože systém Signaling System 7 (SS7) se používá již několik desítek let, hackeři se na jeho technické slabiny zaměřili teprve v posledních letech a operátoři a provozovatelé sítí nyní potřebují své sítě mnohem lépe zabezpečit. Zvýšení poptávky po zabezpečení sítí je také důsledkem zpronevěry, ke které došlo u jednoho provozovatele v Německu, jehož několik zákazníků přišlo kvůli narušení bezpečnosti systému SS7 o peníze na bankovních účtech.

Síťová architektura SS7 může být do budoucna nahrazena technologiemi Diameter nebo SIP, ale i tak zde ještě po nějakou dobu budeme sítě SS7 mít a je třeba je zabezpečit.


Úvodní foto: (c) angelus_liam - Fotolia.com
Komentáře