Microsoft by mohl vybavit klávesnice dedikovanou klávesou Office

Jste-li pravidelným uživatelem produktů Microsoft Office, pak by vás možná mohlo zajímat, že redmondská společnost přemýšlí o tom, že by na klávesnice přidala dedikované tlačítko Office, jež by mohlo nahradit jinou klávesu.

Microsoft by mohl vybavit klávesnice dedikovanou klávesou Office


Novinka pochází z interního průzkumu Microsoftu, kterého si jako první všiml twitterový uživatel WalkingCat. Vypadá to, že by klávesa Office mohla nahradit druhou klávesu Windows na pravé straně klávesnice, případně dedikovanou klávesu Menu, kterou většina lidí prakticky nepoužívá.

V souvisejícím dotazníku se Microsoft ptá, zda už účastník průzkumu vyzkoušel klávesnici s klávesou Office na PC běžícím na Windows 10 May 2019 Update (verze 1903), a jak by společnost mohla vylepšit uživatelský zážitek.

Je zde zmínka i o zkratkách – klávesa Office + O, T, W, X, P, D, N, Y a L – které by pravděpodobně spouštěly Outlook, Teams, Word, Excel, Powerpoint a další aplikace, a zda by uživatelé uvítali i další zkratky navíc, jako například klávesu Office + S pro sdílení dokumentu.

Respondenti jsou žádáni, aby koncept klávesy Office hodnotili počtem hvězdiček (maximálně pěti), a zda by ji chtěli vidět na budoucích noteboocích.

To, zda by lidé dedikovanou klávesu Office opravdu využívali, bude ještě předmětem debaty (a nejspíš to ukáže až praxe), ale už teď je poměrně jisté, že by byla tahle klávesa využívána více než sekundární klávesa Windows či klávesa Menu. Pořád jde jen o nápad, respektive koncept, a teprve se uvidí, zda Microsoft usoudí, že je to něco, co uživatelé opravdu chtějí.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře