Jaké jsou plány Microsoftu na integraci Yammeru

K dalším bodům integrace mezi Yammerem a produkty Microsoftu budou patřit vzájemná operovatelnost e-mailů, spolupráce v oblasti dokumentů a podnikové vyhledávání.

Jaké jsou plány Microsoftu na integraci Yammeru


Microsoft tak potvrzuje své dlouhodobé úsilí o to, udělat z Yammeru běžnou vrstvu podnikové sociální spolupráce napříč svými softwarovými produkty určenými pro byznys.

Tato zpráva přišla v úterý, právě rok poté, co Microsoft oznámil, že zakoupil Yammer za 1,2 miliardy amerických dolarů, a to primárně ve snaze posílit schopnosti svého serveru SharePoint v oblasti podnikové sociální spolupráce.

Kromě již dříve oznámených plánů na spojení SharePointu s Yammerem jediným přihlášením řekl Microsoft, že vylepší kompatibilitu Yammeru a e-mailu.

„V dnešní době mohou uživatelé Yammeru získat e-mailová oznámení o změnách na diskusích Yammeru, do nichž nějakým způsobem přispěli. Tato oznámení jsou ale poměrně stručná, vytržená z kontextu a v prostém textu,“ říká Jared Spataro, ředitel divize Microsoft Office a vedoucí oblasti SharePoint.

Microsoft chce, aby tato oznámení byla bohatší, sofistikovanější, aby se lidé, kteří se účastní diskusí na Yammeru, cítili jako „občané první kategorie,“ řekl Spataro.

To konkrétně znamená, že uživatelé budou mít možnost sledovat pomocí e-mailu celé diskusní vlákno a přímo z e-mailu odpovídat na zprávy Yammeru.

Navíc Microsoft zlepší způsob, jakým uživatelé tvoří, editují a sdílejí dokumenty v rámci Yammeru a Office 365, kancelářského balíku založeného na předplatném, který ve svých nejsofistikovanějších edicích zahrnuje online verze Office, SharePointu, Lync a Exchange, a také cloudové verze desktopových aplikací Office jako je Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

Yammer také získá rozšířené schopnosti v oblasti IM a komunikací, a také schopnosti integrovaného vyhledávání se SharePointem.

Integrace vyhledávání se SharePointem umožní SharePointu indexovat obsah Yammeru nabídnout jej uživatelům vyhledávacího enginu SharePointu. Podle Spatara se jedná ve snaze [Microsoftu] o dodání vize integrovanější, propojenější platformy o důležitý krok.

Spolupráce externích a interních sítí

Microsoft také pracuje na tom, aby uživatelům Yammeru umožnil zvát lidi mimo svou organizaci a síť do interních skupin na Yammeru. V současné době musejí uživatelé Yammeru pro interakci s externími lidmi vytvářet specifické externí sítě.

„Chceme snížit komplikace při práci mimo hranice organizace,“ řekl Spataro.

Tato zlepšení by měla být realizována v rámci příštích šesti až osmi měsíců.

Na počátku června Microsoft zrealizoval první fázi své „cestovní mapy“ integrace Yammeru a SharePointu tím, že uživatelům Office 365 umožnil nahradit tok aktivit (activity stream) SharePointu Online tím z Yammeru.

Microsoft letos dále plánuje dodat jednotné přihlášení pro obla produkty a přidat Yammer do hlavního rozhraní Office 365.

Ještě v červnu Microsoft vydá aplikaci Yammer pro SharePoint, která bude dostupná v Office Store a umožní uživatelům zabudovat skupinový feed Yammeru na stránku SharePointu. Aplikace bude spolupracovat se SharePointem Online i s on-premise verzemi serverového SharePointu 2013. Intenzivně se pracuje také na integraci Yammeru a aplikací pro business Microsoft Dynamics.

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře