Microsoft platí vývojářům až 1000 dolarů za aplikace pro Windows Phone 8

Ve snaze získat větší paletu softwaru především pro nový systém pro mobilní telefony Microsoft zaplatí prémii 100 dolarů za aplikaci Windows Phone 8 (WP8). Tuto prémii může každý vývojář dostat nejvýše na 10 aplikací. Podobná pravidla platí i pro aplikace pro Windows 8.

Microsoft platí vývojářům až 1000 dolarů za aplikace pro Windows Phone 8


V rámci marketingové podpory uživatelů nových operačních systémů mohou vývojáři aplikací získat až 10krát prémii 100 dolarů za každou aplikaci pro Windows Phone 8. Podobnou premii je možné získat za aplikace pro Windows 8. Důvodem, proč se Microsoft k uvedeném kroku rozhodl, je to, že paleta aplikací na jeho Windows Store zatím zaostává za konkurenty, kteří nabízejí aplikace pro Android a pro iOS. Odhaduje se se, že stále chybí asi 40% aplikací pro WP8, které již konkurence nabízí.

Otázka jestli při tempu několika tisíc nových aplikací za měsíc se podaří Microsoftu udržet kvalitu nově přidaného softwaru.

Akce Microsoftu platí pro prvních 10 000 nových aplikací a bude trvat do konce června. Vývojáři musí být z USA a aplikace musí být schválena Microsoftem a musí být nová, jiná omezení tam nejsou.

S WP8 ale souvisí jiná zpráva - podpora tohoto systému skončí dnem 8.7.2014. To samozřejmě neznamená, že telefony po tomto datu nebudou fungovat. Znamená to ale, že se již nebudou vydávat bezpečnostní opravy. Tento krok sice není neočekávaný, Microsoft již dříve oznámil, že podpora systému Phone 8 bude trvat přibližně 18 měsíců, ale přece jen je to doba mnohem kratší, než je faktická životnost nových chytrých telefonů. Uživatelé budou moci upgradovat na verzi 9 nebo na Windows Blue, ale přesvědčit uživatele k upgradu může být složitější než je přesvědčit k záplatování.

Uvidíme, jak se k tomu postaví sami uživatelé, v každém případě se budou muset vyrovanat se situací, kdy podpora systému trvá kratší dobu, než je životnost hardwaru. U velkých počítačů tomu bylo spíše naopak - třeba podpora na Windows XP bude trvat téměř 13 let.

G+


Úvodní foto: pcworld.com
Komentáře