Microsoft uvolnil testovací verzi Windows 8.1 Preview

Aktualizace operačního systému Windows představená na konferenci Build přináší řadu uživatelských vylepšení a výhod pro vývojáře. Uživatelé se dočkali i tlačítka Start.

Microsoft uvolnil testovací verzi Windows 8.1 Preview


Dostupnost nové verze, označené jako Windows 8.1 Preview, byla oznámena na vývojářské konferenci Build v San Franciscu. „Windows 8 představuje jednu z největších změn od vydání první verze Windows. Windows 8.1 bude podporovat širokou škálu tabletů a osobních počítačů,“ říká Julie Larson-Green, Corporate Vice President pro Windows ve společnosti Microsoft. Testovací verze je určena i pro partnery, kteří mohou vyvíjet a nové aplikace a testovat kompatibilitu pro nové typy podporovaných zařízení.

Hlavní představené novinky

  • Přepracovaný Windows Store: Obchod s aplikacemi Windows Store byl ve Windows 8.1 přepracován, aby uživatelům umožnil snazší vyhledání a instalaci aplikací. Do uživatelského rozhraní byly přidány i nové vyhledávací nástroje Bing.
  • Lepší možnosti výdělku pro vývojáře: Windows 8.1 přináší vývojářům nové možnosti, jak oslovit uživatele a monetizovat své aplikace, např. pomocí dárkových kuponů.
  • Lepší uživatelské rozhraní: Windows 8.1 nabízí nové možnosti vzájemné spolupráce aplikací, které umožní sdílet data, sdílet obrazovku a zajistit příjemnější uživatelskou zkušenost napříč různými zařízeními, včetně 8palcových a menších zařízení. Zpět je i tlačítko Start.

Společně s novou testovací verzí Windows byly ohlášeny nové klíčové aplikace jako například Facebook, Flipboard či NFL, a dále také preview vývojářských nástrojů Visual Studio a .NET.

Windows 8.1 Preview je již k dispozici ke stažení, podrobnosti najdete na webu www.preview.windows.com.

Čtěte také:
→ Microsoft nabízí 100 000 USD za prolomení Windows 8.1


Úvodní foto: microsoft.com
Komentáře