Microsoft vypálil další salvu ve válce cloudových úložišť

OneDrive bude napříště bez omezení využité kapacity. Ovšem jen pro předplatitele služby Office 365.

Microsoft vypálil další salvu ve válce cloudových úložišť


Nemezné cloudové úložiště OneDrive nyní bude Microsoft nabízet všem soukromým abonentům Office 365, tedy domácnostem a studentům. Až dosud měly tyto zákaznické segmenty k dispozici 1 TB prostoru, a to od posledního zlevnění OneDrive, ke kterému došlo před třemi měsíci. Uživatelé, kteří nemají předplatné Office 365, mají stále zdarma OneDrive o kapacitě 15 GB. Neomezeného úložiště se dočkají i firemní zákazníci,  ale až v roce 2015.

Je celkem zřejmé, že nabídka neomezeného úložiště OneDrive má za cíl získat více předplatitelů cloudového office od Microsoftu.

Slovíčko neomezené má zřejmě magickou marketingovou moc, podobnou nabídku na neomezený Drive má i Google, a to pro firemní zákazníky, kteří platí 10 dolarů za uživatele Google Apps for Business. Neomezený firemní tarif má i populární Dropbox, a to aktuálně při ceně 15 dolarů měsíčně za uživatele; jeho firemní tarif ovšem předpokládá minimálně 5 uživatelů.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Google vstoupil do dalšího kola cloudové války
Google následoval Microsoft, který aktuálně snížil ceny cloudových služeb Azure minulý týden.
→ Box míří na burzu
Cloudová služba pro sdílení souborů doufá, že získá 250 milionů dolarů.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: © Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com (modified)
Komentáře