Microsoft začal nepozorovaně do počítačů nahrávat aktualizaci na Windows 10

Společnost Microsoft začala uživatelům operačních systémů Windows 7 a 8.1 na dálku nahrávat do počítačů aktualizaci na Windows 10. Týká se to těch, kteří si nový systém „předrezervovali“. Jim se nejspíš brzy zobrazí upozornění na upgrade.

Microsoft začal nepozorovaně do počítačů nahrávat aktualizaci na Windows 10


Řadě uživatelů se v posledních dnech v počítači na disku C: objevila skrytá systémová složka „$Windows.~BT“, která obsahuje instalační soubory Windows 10. Microsoft přijal několik opatření, aby zabránil zahlcení internetu automatickou bezplatnou aktualizací milionů počítačů na celém světě. Upload proto probíhá postupně ve vlnách.

Uživatelé, kteří o aktualizaci požádali prostřednictvím aplikace, kterou jim minulý měsíc Microsoft  nahrál do počítačů, souhlasili s podmínkou, že Microsoft může do jejich zařízení nahrát nezbytné instalační soubory bez dalšího upozornění. Samotná aktualizace bude možná teprve až budou do počítače nahrány všechny soubory a proběhne kontrola kompatibility.

Upozornění na aktualizaci mohou začít uživatelé dostávat kdykoli po 29. 7., ale Microsoft slíbil, že první na řadě budou testeři zapojení do programu Insider.

Ačkoli by k nahrávání souborů mělo docházet, když je počítač v nečinnosti nebo málo vytížený, u některých uživatelů přesto dochází k různým drobným potížím – počínaje zpomalením přístupu na internet po zasekávání přehrávání audia a videa kvůli vytížení disku zápisem. Při výpadku spojení nebo vypnutí počítače se stahování obnoví tam, kde bylo přerušeno.


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře