Minulé úterý bylo náročné pro uživatele starších Windows

Minulý týden bylo náročné záplatové úterý (Patch Tuesday) pro některé uživatele Windows. Starší systémy typu Windows 7 a Server 2008 potřebují urgentní a důležité aktualizace pro řešení veřejně známých a zneužívaných zranitelností.

Minulé úterý bylo náročné pro uživatele starších Windows


Microsoft v tomto cyklu updatů řešil 77 unikátních „běžných“ zranitelností (CVE), dvě zero-day zranitelnosti a šest dopředu veřejně známých bezpečnostních mezer. Starší platformy si vyžadují okamžitou pozornost a Remote Desktop Services budou potřebovat nějaké testování, stejně jako nejnovější funkce typu sandboxu na Windows 10 1903. Nemáme tu však tentokrát žádné aktualizace pro Adobe Flash nebo Shockwave.

Pokud je o známé problémy, pak jedním z nich byl počátkem března oznámený problém s kryptografickou knihovnou Microsoftu SymCrypt se záplatou naplánovanou na červen, a nakonec přesunutou na červenec kvůli komplikacím při testování. Všeobecně vzato není dobrým znamením, když uprostřed poznámek k vydání vidíte větu: „Vyšetřujeme zprávy, že malý počet zařízení může při prvním přihlášení po instalaci aktualizací naběhnout na černou obrazovku.“

Navíc zde máme problémy s aktualizacemi na Windows 10 1903 a novou funkcionalitou sandboxu. A nakonec pokud se spoléháte na Microsoft Remote Desktop Service (RDS; či služba vzdálené plochy), budete se muset podívat na nejnovější aktualizace i na to, jakým způsobem fungují u desktopových platforem Windows 10.

Pokud jde o aktualizace prohlížečů Microsoftu (IE a Edge), pak se společnost pokusila vyřešit osm kritických zranitelností a devět nahlášených problémů, které mohou vést k potenciálním scénářům vzdáleného spuštění kódu.

Komplexnější popisy jednotlivých chyb najdete v (angličtině) na této stránce.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře