Mobilní platby budou v ČR dostupné i prostřednictvím účtu PayPal

Podle průzkumu PayPal bude v České republice moci službu využít až 47 % zákazníků.

Mobilní platby budou v ČR dostupné i prostřednictvím účtu PayPal


PayPal, společnost zajišťující realizaci online plateb uvedla před nedávnem na trh nový způsob platby pomocí chytrých telefony. Nyní tato novinka přichází na trh ve střední Evropě. Jako první ji budou moci využít zákazníci v Polsku v síti mezinárodních internetových obchodů společnosti Leroy Merlin. Klienti díky nové aplikaci mohou přímo na svých telefonech využít zabezpečený účet PayPal a vybrat platbu převodem z bankovního účtu či kreditní kartou.

Platby prováděné prostřednictvím smartphonů či tabletů začínají být velmi žádané. Podle výzkumu, který si nechala společnost PayPal zpracovat pro Českou republiku, vlastní chytrý telefon téměř polovina české populace (47%), tablet pak 15 % lidí. Průzkum dále zjistil, že nakupování se stále více přenáší na internet. Podle výsledků totiž až 74 % zákazníků nakupovalo za poslední rok alespoň jednou online. Nejčastěji lidé utráceli peníze za letenky, jízdenky, rezervace hotelů a vstupenky. Nejpoužívanějším portálem online nákupů byl v České republice alza.cz a mall.cz.

Co se týče přímo mobilních telefonů, až 52 % lidí je využívá k nakupování mnohem více než před rokem. V současnosti nakupují uživatelé přes chytré telefony nejčastěji hudbu či filmy, ale do budoucna by se měl tento trend rozšiřovat i na jiný sortiment. Pětina lidí si myslí, že největším problémem platby přes mobilní zařízení je neexistence dostatečně důvěryhodné aplikace.

G+


Úvodní foto: © Scott Maxwell - Fotolia.com
Komentáře