Moverio BT-200: Epson přichází s projekčními brýlemi druhé generace

Wearables - nositelné technologie - mají velkou budoucnost a na posledním veletrhu CES 2014 v Las Vegas byly jedním z hlavních témat.

Moverio BT-200: Epson přichází s projekčními brýlemi druhé generace


Epson představuje první brýle s rozšířenou realitou - Moverio BT-200. Binokulární chytré brýle druhé generace mají poloviční velikost a s hmotností pouhých 88 g jsou o výrazně lehčí než jejich předchůdci BT–100.  

Nové brýle Moverio nabízí řadu funkcí rozšířené reality a poskytují digitální pohled na skutečný svět. Díky čelní kameře, gyroskopu, systému GPS, kompasu a akcelerometru brýle přesně rozpoznají pohyb uživatele a dění okolo něj. Zatím je to jediné  binokulární průhledné zařízení na trhu, které promítá obsah přes celé zorné pole uživatele.

„Nositelná elektronika pro spotřebitele představuje segment s významným růstem a vysokým předpokládaným obratem více než 8 miliard dolarů v roce 2013. Pro rok 2017 je očekávaný růst téměř 19 miliard dolarů,“ říká Hans Dummer, ředitel divize Visual Imaging, Epson Europe.

Brýle BT-200 lze používat nejen jako platformu pro spotřebitelské aplikace, ale také jako vizuální nástroj v oblastí školení, logistiky, vědy, lékařství, zabezpečení, vzdělání atd. Brýle poskytují uživatelům obraz o vnímané velikosti až 812 cm v rozlišení qHD.

K ovládání aplikací slouží snadno použitelný vícedotykový trackpad. O jejich hladký chod se stará rychlý 1,2GHz dvoujádrový procesor. Díky až šestihodinovému provozu na baterii se nemusíte bát, že vám na cestách dojde energie. K internetu se můžete připojit přes rozhraní Wi-Fi a stahovat aplikace přes  Moverio do 8GB interní paměti a prostřednictvím SD karty můžete úložnou kapacitu rozšířit až o 32 GB. Brýle BT-200 lze také připojit k jiným zařízením, včetně chytrých telefonů, za použití rozhraní Bluetooth 3.0, DLNA a Miracast. Oproti jiným nositelným zařízením v podobě brýlí, je Movierio BT-200 spojeno kabelem s externí jednotkou, která se nosí v kapse.

Brýle BT-200 budou k dispozici od května 2014.  

Čtěte také:
→ Intel představil svůj nejmenší počítač s názvem Edison
Nový minipočítač ve velikosti paměťové SD míří do segmentu nositelné elektroniky.
→ Google zveřejnil technické specifikace pro své chytré brýle Google Glass
Google již publikoval další podrobnosti ohledně technických parametrů svého převratného výrobku. Zveřejněna byla rovněž pravidla pro klientské aplikace Google Glass i API pro vývojáře aplikací.

G+


Úvodní foto: Epson
Komentáře