Směnárna Mt. Gox bude nejprve stabilizovat situaci spekulativní měny Bitcoin

Směnárna Mt. Gox se sídlem v Japonsku se podle svých slov zaměří nejprve na svou bitcoinovou divizi, která byla cílem kyberútoků. Plány na uvedení vlastní měny Litecoin se tak odkládají.

Směnárna Mt. Gox bude nejprve stabilizovat situaci spekulativní měny Bitcoin


Směnárna virtuální měny bitcoin Mt. Gox dočasně odložila plány na podporu lastní konkurenční měny, litecoin. Ta má konkurovat Bitcoinu, který má četné slabiny a jehož cena v poslední době hodně kolísala. Aktuálně se pohybuje mezi 120 a 160 USD za bitcoin.

BitcoinMt. Gox, který je největší bitcoinovou směnárnou na světě, bojuje s pokračujícími DDoS útoky, které způsobily zpoždění při spouštění směnárny pro litecoin, méně známou virtuální měnu, která má napravit některé slabiny bitcoinu.

Firma svůj plán na podporu litecoinu oznámila ve své tiskové zprávě před dvěma týdny, „ale okolnosti tento plán vykolejily. Nyní se zaměřujeme na celkovou stabilitu směnárny a LTC [litecoin] spustíme, až to budeme mít hotovo. Jinak bychom vše dále komplikovali.“

Cena bitcoinu byla od ledna velmi volatilní; bylo to částečně způsobilo i pokračujícími útoky, o nichž se Mt. Gox domnívá, že jejich cílem je právě manipulovat cenu této měny. Útočníci provádí DDoS údery na vrstvu 7, což je vrstva aplikačního protokolu, která zahrnuje protokoly typu HTTP, FTP a SMTP.

Útoky je těžké detekovat a „ztěžují rozlišení mezi škodlivým a normálním provozem a potvrdit legitimitu transakcí“, oznámil Mt. Gox.

Mt. Gox si najal floridskou společnost Prolexic, která provozuje síť datových center pro filtrování škodlivého provozu. Zmírnění DDoS útoků však nějakou dobu trvá a směnárna v poslední době zaznamenala občasné výpadky.

Rozhodnutí Mt. Goxu podporovat litecoin ukazuje na zvyšující se zájem o virtuální měny. Podobně jako bitcoin i litecion využívá peer-to-peer sítě, která používá výpočetní sílu této sítě ke generování nových mincí, což je známé jako „mining“, tedy těžba.

Jednou ze slabin bitcoinu je, že u něj může trvat až tři hodiny, než se transakce potvrdí, přestože většina těchto transakcí je sítí potvrzena do hodiny. Nicméně síť litecoinu poskytuje ověření do tří minut. Alespoň to tvrdí autoři projektu. Těžba litecoinů navíc může být prováděna na hardwaru spotřebitelské úrovně, zatímco těžba bitcoinu zatím pro efektivitu vyžaduje pokročilé a specializované vybavení.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © calic - Fotolia.com
Komentáře