Multi-device ochrana pro PC/MAC i mobilní zařízení s Androidem

Kaspersky Lab nyní nabízí ochranu pro PC s Windows, Mac i pro mobilní zařízení s Androidem v jediném produktu.

Multi-device ochrana pro PC/MAC i mobilní zařízení s Androidem


Společnost Kaspersky Lab uvádí na trh nové vydání svého produktu Internet Security 2014 ve verzi „Multi-device“. Nový produkt je určen pro koncová zařízení a  nabízí společnou ochranu pro ta nejpoužívanější zařízení – nejen počítače s Windows, ale také pro mobilní zařízení s Androidem a pro počítače Mac. Jakoukoliv kombinaci zařízení může uživatel chránit pomocí jediného aktivačního klíče.

Dle průzkumu B2B International B2C Global Brand Tracker Survey z letošního dubna má totiž každá domácnost v průměru 4,5 zařízení připojeného k internetu. 50 % uživatelů Androidu a 60 % Macu přitom tvrdí, že pro svá zařízení ochranu nepotřebují. Nicméně kybernetičtí zločinci se v poslední době stále více soustředí na nové příležitosti ke krádeži osobních údajů a peněz, což jim tyto platformy umožňují.

Existují ale i běžné hrozby, které ohrožují uživatele bez ohledu na jejich operační systém. Mezi nimi jsou hlavně spamy a phishing. Antivirové a antiphishingové technologie nového produktu blokují škodlivé a phishingové odkazy zasílané přes sociální sítě (Facebook, Twitter, apod.), prostřednictvím e-mailů nebo i jinými cestami.

Modul rodičovské ochrany v ochraně pro PC/Windows i Mac umožňuje rodičům mít pod dohledem, jak se jejich děti připojují k internetu a co na něm dělají. Mohou zablokovat některé stránky, určitý obsah, omezit čas strávený na internetu a zabránit, aby na něm kdokoliv uváděl osobní údaje.

Kromě běžně očekávaných antivirových/antimalwarových funkcí zde najdeme ochranu proti vydírání zablokováním počítače (ransomware), klávesnici bezpečnou před keyloggery, u mobilních zařízení je možnost filtrování hovorů a SMS, vyfotografování zloděje, blokování přístroje při výměně SIM.

G+


Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com
Komentáře