Na populární službě Google News se již nebudou objevovat zprávy ze španělských periodik

Přetahovaná mezi Googlem a španělským státem skončil podivným vítězstvím Španělů. Nebo vlastně vyhrál Google?

Na populární službě Google News se již nebudou objevovat zprávy ze španělských periodik


Těžko říci. Nejspíše je pravda to, že poraženými jsou španělští vydavatelé. O co šlo? Španělské zákony vyžaduji, aby vydavatelé periodik ve Španělsku účtovali za zobrazování svých zpráv poplatek - a to se týká i výstřižků na službě Google News. Ty by měl v případě Google News platit právě Google. Google si zřejmě (a zřejmě správně) myslí, že naopak vydavatelům poskytuje zdarma službu on. A tak nátlaku neustoupil, nic nezaplatil a španělská periodika stáhl ze služby Google News.

Stažení se týká španělských periodik jako zdroje, to znamená, že se výstřižky za španělských periodik se neobjeví ani na území Španělska, ani v jiných španělsky hovořících zemích.

Podobným problémům čelila služba Google News již dříve, a to v Německu, kde si pro změnu stěžovali zase vydavatelé. Když po stížnosti a žalobě Google výstřižky části německých periodik stáhl, jejich vydavatelům došlo, o jakou službu tak vlastně přišli, a nakonec ke zobrazování svých výpisů zpráv svolili.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Google: vyřazení odkazů na osobní údaje bude jen pro evropské domény
Rozhodnutí Evropského soudního dvora ohledně odstranění odkazů na tzv. nerelevantní osobní údaje z výsledků vyhledávání již začíná Google pomalu naplňovat. Ale jen pro vybrané národní domény.
→ Google čelí žalobě kvůli nový zásadám ochrany osobních údajů uživatelů
Kalifornský soud dovolil pokračování žaloby proti společnosti Google kvůli ochraně osobních údajů v souvislosti s operačním systémem Android, i když jen ze dvou částí.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: © TAlex - Fotolia.com
Komentáře