Nadace Linux chce rozšířit role vývojářů

Vývojáři v Linuxu byli dříve „pouze vývojáři“. Ale jejich role se podle Nadace Linux mění. Proto nyní rozšiřuje své možnosti školení, aby vývojářům pomohla.

Nadace Linux chce rozšířit role vývojářů


Nadace, průmyslem podporovaná nezisková organizace, přidala ke svému programu dva nové kurzy, Cloudová architektura OpenStack a její implementace a Podniková automatizace na Linuxu (Linux Enterprise Automation).

Podle Amandy McPhersonové, viceprezidentky marketingu a programů pro vývojáře nadace, pracují profesionálové v Linuxu stále více s cloudovými systémy, automatizačními technologiemi a v agilních vývojářských prostředích, a výše uvedené kurzy byly přidány jako reakce na tyto změny.

Kdysi se vývojáři možná zaměřovali na splňování požadavků, psaní vlastních skriptů a samostatnou práci. Dnes často pracují na kompletování služeb, spolupráci s externími poskytovateli cloudu a využívání nástrojů automatizace.

Vývojáři v Linuxu jsou dnes „spíše organizátory než mechaniky,“ říká McPhersonová.

Školení zahrnuje ovládnutí technologií jako je nástroj pro IT automatizaci Puppet, a také Spacewalk, systém správy, říká McPhersonová. Asi dvacet procent práce v rámci kurzu zahrnuje dovednosti lidí a informace o tom, jak pracovat s komunitami pro spolupráci.

Poptávka po Linuxu neustává v růstu. Servery s Linuxem představují podle průzkumu IDC 20 procent veškerých tržeb v oblasti serverů, přičemž servery s Windows jsou na asi 46 procentech.Škálu doplňují unixové servery a „mainframe“ systémy.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © julien tromeur - Fotolia.com
Komentáře