NATO podepsalo kybernetické partnerství se společností Fortinet

Společnost Fortinet uzavřela dohodu o spolupráci s Komunikační a informační agenturou NATO (NCIA). Stalo se tak v rámci „NATO Industry Cyber Partnership (NICP)“, strategie, jejímž cílem je posílení partnerství s průmyslem za účelem kybernetické obrany.

NATO podepsalo kybernetické partnerství se společností Fortinet


„NATO čelí kybernetickým hrozbám po celém světě a jejich následky mohou dramaticky ovlivnit národní ekonomiku i samotné obyvatele. Komunikační a informační agentura NATO věří, že způsobem, jak těmto rizikům předejít, je včasné sdílení informací o hrozbách a rizicích s předními světovými firmami, jako je Fortinet,“ komentoval spolupráci Koen Gijsbers, generální ředitel NCIA.

Dohoda se společností Fortinet podpoří vzájemné sdílení informací týkajících se především kybernetických hrozeb. Tento postup je vysoce účinným a efektivním způsobem, jak zvýšit odolnost proti kybernetickým hrozbám. Mezi cíle této iniciativy patří především
zlepšení kybernetické obrany v rámci NATO, možnost účasti průmyslových organizací na mezinárodních Smart Defense projektech, sdílení poznatků o konkrétním malwaru nebo zajištění efektivní a odpovídající podpory v případě kybernetických incidentů.

Dohoda se společností Fortinet je nejnovějším přírůstkem v sérii partnerství s průmyslovými organizacemi v rámci NICP. Komunikační a informační agentura NATO je zodpovědná za provoz a ochranu sítí NATO.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře