Nebezpečný virus na Facebooku již infikoval více než 110.000 uživatelů

Malware zvyšuje svou nebezpečnost tím, že označuje vaše přátele v závadných videopříspěvcích.

Nebezpečný virus na Facebooku již infikoval více než 110.000 uživatelů


Pokud kliknete na odkaz na pornografické video v závadném příspěvku, vyzve vás systém k instalaci nebo aktualizace flash playeru nové verze. Místo něj se ovšem nahraje malware, který infikuje váš počítač. Takhle jednoduše to funguje a aktraktivita videa je navíc zvýšena tím, že jsou v něm údajně označeni vaši facebookoví přátelé. Tahle rafinovanost je u tohoto malwaru nová a zdá se, že dobře funuje - kdo by nechtěl vidět své přátele na nějakém zajímavém videu? Není divu, že již během krátké doby po objevení viru se jím infikovalo více než sto tisíc uživatelů.

Smutné je, že Facebook sám nedisponuje nějakými účinnějšími mechanismy, které by takové masivní infekci zabránily. Malware se ostatně snaží na sebe zase neupozorňovat více, než je třeba, a v každém kroku označí méně než 20 přátel. O zbytek se ale postará Facebook, který může nabídnou zobrazení závadného příspěvku nejen přátelům, ale také přátelům přátel. Tím se opět možný dosah infekce zvyšuje.

Čtěte také:
→ Windigo: Infikované servery denně rozesílají 35 milionů spamů
Kyberzločinci ovládli síť linuxových serverů. I po odhalení stále zůstává 10.000 strojů, které mohou být zneužívány ke kriminální činnosti.
→ Facebook hlásí raketový růst výnosů, mimo jiné díky reklamě v mobilních zařízeních
Analytici předpovídají, že Facebook letos navýší svůj podíl na celkovém světovém trhu reklamy pro mobilní zařízení.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: © lolloj - Fotolia.com
Komentáře