Nová generace virtualizačního řešení od Citrixu slibuje snížení nákladů na virtuální desktopy

Nejnovější generace virtualizačního řešení XenServer od společnosti Citrix snižuje náklady na virtualizaci výkonných pracovních stanic zvýšením počtu desktopů, které mohou běžet na jednotlivých serverech. K hostování stejného počtu desktopů nyní stačí méně serverů, což snižuje náklady na pořízení hardwaru i provozní náklady.

Nová generace virtualizačního řešení od Citrixu slibuje snížení nákladů na virtuální desktopy


Společnost Citrix u nové generace svého virtualizačního produktu XenServer 6.5 především zlepšila funkce virtualizace grafické jednotky. Díky tomu mohou podniky pomocí XenServeru dosáhnout vyšší hustoty virtualizovaných desktopů pro aplikace náročné na grafický výkon.

Společnost Citrix na zlepšení grafického výkonu spolupracuje se společností Nvidia. Technologie Nvidia Grid vGPU umožňuje virtualizovaným desktopům a aplikacím lépe využívat hardwarově akcelerovanou grafiku. Grafické příkazy jednotlivých virtuálních strojů směřují přímo do GPU bez zprostředkování hypervizorem.

XenServer 6.5 je založený na nové architektuře s 64bitovým jádrem, což podle společnosti Citrix výrazně zvyšuje výkon u síťových přenosů a ukládání dat.

Zvýšila se například kapacita pro vysokorychlostní přenosy dat u většího počtu virtuálních strojů zároveň. XenServer se také zlepšil v bootování mnoha virtuálních strojů v krátkém čase.

Další novou funkcí je tzv. geo-tagování zátěže, kdy správci IT mohou z bezpečnostních důvodů omezit nebo vyloučit běh některých typů zátěže v určitých lokalitách.

Uvedení XenServeru 6.5 je pouze jedním z kroků, kterými se společnost Citrix snaží zpřístupnit virtualizaci deskotpů. Před několika dny například oznámila akvizici společnosti Sanbolic, která nabízí řešení pro správu datových úložišť. Cílem Citrixu v tomto případě je dosáhnout snížení nákladů na ukládání dat.


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře