Nová verze Google Hangouts 5.0 odstraňuje chyby, ale také widget z domovské obrazovky

Nová verze komunikační aplikace Google Hangouts, která právě vyšla, se zaměřuje na stabilitu a konzistentnost, podle uživatelů je aplikace nyní subjektivně svižnější. Z nabídky však zmizel widget pro domovskou obrazovku.

Nová verze Google Hangouts 5.0 odstraňuje chyby, ale také widget z domovské obrazovky


Komunikační aplikace Hangouts 5.0 od Googlu je nyní k dispozici. Přibyla nová úvodní obrazovka, rozlučte se však s dosavadním widgetem. Většina změn nové verze se týká opravy chyb a několika drobných úprav. Vedle nového odstínu zelené nedošlo k žádným výraznějším změnám v designu rozhraní.

Google zrušil widget o velikosti 3x3 pro domovskou obrazovku
Podobně jako některé další aplikace od Google i Hangouts nyní startuje zobrazením tzv. splash screen. V používání aplikace není znatelný rozdíl, i když někteří uživatelé hlásí výrazné zkrácení prodlevy u některých akcí. Animace nejsou tak hladké, jak by měly být, ale to může být způsobeno vnějšími okolnostmi.

Verze 5.0 se zatím neobjevila v Play Storu, ale je k dispozici z repozitáře APK Mirror. Komunikační aplikace Hangouts dosud měla své slunné i stinné stránky. Skvěle slouží pro přehled o konverzacích na různých platformách, ale verze pro Android byla vždy poněkud chybovější. Doufejme, že nově uvolněná verze mnoho z těchto chyb odstraní, protože Google stále ještě pokulhává za největšími dodavateli komunikačních platforem.


Úvodní foto: mediakit Google
Komentáře