Nová verze mobilního zabezpečení Eset s ochranou proti krádeži

Používání mobilních zařízení na platformě Android může být bezpečnější. Bezpečnostní řešení Eset Mobile Security s technologií Anti-Theft umožňuje omezit rizika ze ztráty nebo krádeže přístroje.

Nová verze mobilního zabezpečení Eset s ochranou proti krádeži


Společnost přichází s novou verzí řešení Eset Mobile Security, které uživatelům platformy Android umožňuje sledovat a hledat ztracené nebo ukradené přístroje. Klíčem k tomu je proaktivní technologie Anti-Theft a integrace celého řešení s portálem my.eset.com.

Updatovaná technologie Anti-Theft detekuje potenciálně nebezpečné situace a přijímá preventivní opatření, která v případě ztráty nebo krádeže přístroje významně zvýší šance na jeho nalezení. V případě hrozícího vybití baterie odešle přístroj své aktuální lokalizační údaje. Pokud dojde k neúspěšnému pokusu o autentizaci nebo k vložení neautorizované SIM karty, přístroj navíc pořídí fotografie z přední i zadní kamery. Všechna tato data se následně zpřístupní na portálu my.eset.com.

„Naši zákazníci považují lokalizaci a sledování ztracených nebo ukradených přístrojů za důležité. Jsme proto rádi, že jim můžeme nabídnout vylepšenou verzi Eset Mobile Security, která dále zlepšuje ochranu jejich přístrojů,“ konstatuje Petr Šnajdr, bezpečnostní expert Eset software.

Základní verze řešení Eset Mobile Security umožňují skenovat zařízení na přítomnost hrozeb, skenovat stahované aplikace a nabízí základní funkce Anti-Theft. Prémiová verze, kterou zákazníci získají aktivací 30denní zkušební verze nebo zakoupením licence, umožňuje navíc například nastavit čas skenování, skenování během nabíjení, filtrování hovorů a SMS, nebo proaktivní funkce Anti-Theft a jejich integraci do portálu my.eset.com.

Čtěte také:
→ Eset Secure Authentication posílí zabezpečení
Tradiční hesla k zabezpečení přístupu k citlivým datům a důležitým systémům opravdu nestačí, říká na téma dvoufaktorové autentizace bezpečnostní expert Petr Šnajdr.
→ Mobilní malware přebírá triky od PC
Nově zjištěný malware, útočící na zařízení s Androidem, využívá chytrý mechanismus pro řetězové šíření. Jde o techniku, která je u sofistikovaných počítačových hrozeb běžná, ale na mobilních telefonech je to novinka.

G+


Úvodní foto: © cunaplus - Fotolia.com
Komentáře