Nové systémy IBM pomohou využívat hybridní cloud

Společnost IBM představila na konferenci InterConnect 2013 nové systémy a řešení, které pomohou klientům a MSP providerům budovat privátní a hybridní cloudy

Nové systémy IBM pomohou využívat hybridní cloud


Podle analýzy společnosti Gartner téměř polovina velkých společností zavede hybridní cloud do konce roku 2017. Průzkum naznačuje, že za poslední tři roky se zavedení privátního cloudu stalo z plánu realitou pro téměř polovinu velkých firem a hybridní cloud tento trend kopíruje.

Společnost IBM představila na konferenci InterConnect 2013 nové systémy a řešení, které pomohou klientům a MSP (Managed Service Providers) budovat privátní a hybridní cloudy. Maximálně tak budou moci využít možnosti sociálních sítí, mobilních technologií a velkých dat. K těmto systémům a řešením patří PureSystems, Power Systems, Smarter Storage Systems, System x a řešení v oblasti technického zpracování dat, jež klientům nabízejí flexibilitu pro rychlé zavádění cloudu a cloudových služeb.

Nová nabídka PureFlex usnadňuje poskytování služeb, urychluje zavádění a vede k vyšší efektivitě cloudových prostředí. Mezi nimi hrají hlavní roli dvě konfigurace PureFlex: PureFlex System – Express a PureFlex System – Enterprise. Řešení PureFlex System – Express je k dispozici jako konfigurace na jediném šasi a díky dostupným zaváděcím cenám je vhodné pro malé a střední podniky či menší oddělení ve velkých firmách. Řešení PureFlex System – Enterprise s možností výběru racků je určeno pro škálovatelné cloudové využití s vestavěnou redundancí pro odolný provoz. Oba systémy podporují všechny procesory řady Power a výpočetní uzly na bázi x86.

Nové řešení pro poskytovatele služeb Power Systems Solution Edition for Service Providers umožňuje rychlé zavedení díky předinstalovanému cloudovému řešení, které je založené na podpoře OpenStack pro SmartCloud Entry a PowerVC.

Úvodní foto: © zentilia - Fotolia.com
Komentáře