Nový hráč v oblasti cloudu a virtualizace: NF Cloud

NF Cloud je součástí skupiny New Frontier Group, která tímto krokem rozšířila kompetenci infrastruktury a cloudu v České republice.

Nový hráč v oblasti cloudu a virtualizace: NF Cloud


Cílem společnosti NF Cloud je poskytovat zákazníkům poradenství v oblasti virtualizace a cloudu, včetně realizace a podpory virtualizačních řešení. Zaměřuje se na virtualizaci desktopů a to nejen jako na technologii, ale hlavně na přínosy, která má tato technologie pro firmy. Mezi nejvýznamnější přínosy patří snižování nákladů na provoz počítačů a umožnění zaměstnancům pracovat na vlastním zařízení, které lze bezpečně napojit do systému zaměstnavatele. Jde o mobilní kancelář budoucnosti.

Další oblastí, na kterou se společnost zaměřuje, je správa mobilních zařízení, která jde ruku v ruce s virtualizací desktopů v oblasti BYOD. Jelikož NF Cloud disponuje znalostí a zkušeností obou dvou technologií dokáže zákazníkům poskytnout ucelené řešení v této oblasti. NF Cloud je partnerem hlavních výrobců virtualizačních technologií a správy mobilních zařízení jako je Citrix, Microsoft, VMware, NComputing, MobileIron.

David Barák„V loňském roce jsme se stali Silver partnerem společnosti Citrix se specializací na aplikační a desktopovou virtualizaci. Podařilo se nám úspěšně realizovat několik projektů v oblasti virtualizace desktopů, a proto chceme v tomto trendu pokračovat i v letošním roce a dosáhnout certifikace Gold,“ říká manažer společnosti David Barák. Zároveň jsme se stali partnery společnosti MobileIron – klíčového výrobce technologie pro správu mobilních zařízení.

NF Cloud, s.r.o., je dceřinnou společnosti společnosti Profinit a zastupuje v oblasti návrhu a dodávek řešení pro efektivní IT v České republice nadnárodního systémového integrátora New Frontier Group (NFG), který působí v 10 zemích střední a východní Evropy, Rusku, USA a Kanadě. NFG zaměstnává přes 1500 zaměstnanců a v roce 2012 dosáhl obratu přes 200 mil. EUR


Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com
Komentáře