Nový stolní telefon Cisco DX650 s chytrými funkcemi pro podniky

Společnost Cisco představila vlastní model stolního videotelefonu s operačním systémem Android, který má řadu specializovaných podnikových funkcí.

Nový stolní telefon Cisco DX650 s chytrými funkcemi pro podniky


Novinka spojuje vysoký výkon a robustnost stolního telefonu s funkcemi, které známe u smartphonů s Androidem. Díky standardnímu operačnímu systému je možné doinstalovat řadu užitečných aplikací a použité komponenty poskytují vysoký výkon i video ve vysokém rozlišení pro videokonference.

DX650 je plně kompatibilní zařízení certifikované pro Android, lze na něm tedy využívat řadu dalších podnikových služeb a aplikací pro chytré telefony, včetně ovládání CRM systémů či webových aplikací přizpůsobených mobilním browserům. Zabudovaný VPN klient zajišťuje zabezpečený vzdálený přístup, zaměstnanci tak mohou vzdáleně ovládat telefon a přistupovat k podnikovým aplikacím či službám odkudkoliv a bezpečně.

Cisco DX650 umožňuje také přímé připojení k TelePresence konferencím či připojení k libovolnému standardnímu koncovému zařízení pro audio- a videohovory. Předinstalované jsou například aplikace Cisco Jabber, WebEx nebo AnyConnect.

Na nový produkt navazují i další softwarové novinky firmy Cisco, které rozšiřují stávajících řešení pro audio/video hovory a telekonference. Zaměřují se na optimalizaci využití síťových prostředků, rozšíření interoperability a na cloudové služby, které přinášejí nové způsoby komunikace a rozšiřují možnosti stávajících technologií. Výsledkem může být snížení nákladů na komunikaci.
- Propojení Cisco TelePresence a Cisco WebEx přináší nové možnosti B2B komunikace a zapojení dalších účastníků bez ohledu na platformu.
- Vylepšené služby pro plánování kombinovaných konferencí umožňují integraci s webovými kalendáři či produkty typu Microsoft Outlook. Služba následně automaticky zarezervuje zdroje potřebné pro konferenci.
- Rozšíření možností cloudové architektury video-as-a-service pro partnery znamená možnost implementace nových služeb pro zákazníky, jako například kvalitnější a jednodušší pořádání zabezpečených konferencí či možnost připojení z mnoha typů koncových bodů včetně desktopových Jabber klientů a samostatných koncových bodů pro telepresence.

Pro zájemce o firemní videokonference zřídila firma Cisco speciální webovou stránku www.jakonazivo.cz, kde se o možnostech nasazení videokonferenčního řešení a jeho výhodách dozvědí více podrobností.

G+


Úvodní foto: CISCO Systems
Komentáře